Přeskočit na obsah

Přednáška z cyklu KOLO ROKU – Zimní slunovrat

  • od

 

Včera v podvečer se v Ekocentru Huslík uskutečnila první přednáška z cyklu KOLO ROKU na téma Zimní slunovrat. Celým večerem nás skvěle provedla Zdena ŽIVA Matoušová Skálová, od níž jsme se dozvěděli spoustu zajímavých souvislostí o našich předcích, o tom, jak prožívat rituály či zda si sami uvědomujeme cykly přírody. Na závěr jsme si jeden z rituálů vyzkoušeli v praxi, a to poselstvím za Huslík. Večer jsme zakončili hostinou v duchu našich předků. Velmi děkujeme všem, kteří se odvážili na cestu tmavým lesem až do našeho Ekocentra. Věřím, že odvážným štěstí přeje, a tak jsme všichni odcházeli naplněni novými poznatky a prožitky.

Další zážitková přednáška bude věnována Jarní rovnodennosti a svátku Beltine neboli Noci ohňů. Sejdeme se společně v Ekocentru Huslík 9.3.2016 od 18.00 hod. Do té doby můžete navštívit některou z dalších námi připravovaných akcí.

Za finanční podporu věnovanou na realizaci celého cyklu přednášek děkujeme Středočeskému kraji a Fondu na podporu EVVO z rozpočtu Středočeského kraje.