Přeskočit na obsah

Promítání pro 2 stupeň ZŠ a SŠ

Rádi byste žákům promítli dokumentární snímek s následnou debatou s odborníkem z ekocentra Huslík?

Prohlédněte si nabídku filmů, které můžeme promítnou u vás ve škole.

 

Zemědělství

SKLONIT SE K ZEMI / KISS THE GROUND

Vědci a aktivisté z řad celebrit vkládají do půdy velkou naději. Ukazují, jak může pomoct v boji proti změně klimatu a za záchranu planety.

THE BIGGEST LITTLE FARM

Film Největší malá farma zachycuje osmileté úsilí Johna a Molly Chesterových, kteří vyměnili městský život za více než 80 hektarů neúrodné zemědělské půdy a sen sbírat úrodu v souladu spřírodou. Díky vytrvalé houževnatosti a vnímání nástrah, které nám příroda občas nastavuje, se jim podaří vypěstovat biologicky rozmanitý život, fungující daleko za hranicemi jejich farmy, ročních období i naší nejdivočejší fantazie.

Krajina a život v ní

ve spolupráci s Promítej i ty!

KRAJIN V TÍSNI

Vzpomínky na povodně před několika lety odešly s velkou vodou a dnes spíš Česko řeší problém sucha. Nový film z produkce Člověka v tísni ukazuje, jak spolu obojí souvisí. Bleskové záplavy i vysychání krajiny jsou projevem proměn globálního klimatu i důsledkem našeho zacházení s přírodou. Film zdůrazňuje dlouhodobý a dalekosáhlý důsledek špatného nakládání s českou krajinou. Jedná se o mezigenerační dialog akcentující dopad našeho jednání na životy našich dětí. Kombinuje výpovědi odborníků, záběry aktuálních problémů i animované sekvence.

 

THULE TUVALU

Grónské městečko Thule je nejseverněji obývaným místem na Zemi. Tuvalu je polynéský ostrovní stát. Místa od sebe vzdálená více než jedenáct tisíc kilometrů jsou však dnes osudově propojena. Tající led v Grónsku zvedá hladinu oceánu, který tak brzy zaplaví nízko položené tichomořské ostrovy. Zatímco se experti dohadují, jak změně klimatu zabránit, obyvatelé Thule a Tuvalu čelí už dnes jejím nezvratným dopadům v každodenním životě. Dokument zblízka sleduje osudy několika místních rodin, které si uvědomují, že jejich tradiční způsob života a obživy spěje rychlostí tajícího ledu ke změně.

 

Planeta a život na ní

ANTROPOCÉN: EPOCHA ČLOVĚKA

Dosáhli jsme bezprecedentního okamžiku v historii naší planety. Lidé v současnosti ovlivňují Zemi a geologické procesy více než všechny přírodní síly dohromady. Antropocén: Epocha člověka je dokumentárním snímkem, který čtyři roky natáčel oceňovaný tým ve složení Jennifer Baichwalová, Nicholas de Pencier a Edward Burtynsky. Jedná se o dokument, který kombinuje umění a vědu a přináší empirický, neučebnicový náhled na klíčový moment v historii geologie. Dechberoucí snímky přináší provokativní a nezapomenutelný zážitek a názorně ukazují dopad lidstva na naši planetu.

 

2040 - JAK BUDE ŽIVOT NA NAŠÍ PLANETE VYPADAT V ROCE 2040

Oceněný režisér Damon Gameau se vydává na cestu, aby prozkoumal, jak by vypadala budoucnost do roku 2040, pokud bychom jednoduše přijali ta nejlepší řešení, která máme k dispozici, abychom vylepšili naši planetu a přesunuli ji do zdravého proudu. Damon pojal dokument jako strukturovaný vizuální dopis své čtyřleté dceři.

Města - energie budoucnosti

Dokumentární pořad o energetice pro města, udržitelnosti a energetické účinnosti a efektivitě budov. Film se publicistickou formou zabývá možnostmi úspory energií a zvyšování energetické účinnosti ve městech a obcích. Zaměřuje se zejména na inovativní přístupy a technologie, dopady na životní prostředí a veřejný prostor. Další témata zahrnují možnosti financování, EPC projekty, legislativu a další příbuznou problematiku. Zásadním tematickým motivem je úspora energií v budovách a technologie a přístupy vedoucí k energetické účinnosti starých i nových budov.

TÉMA: MĚSTA BUDOUCNOSTI

TÉMA: DOMY PRO BUDOUCNOST