Přeskočit na obsah

Nový brand Huslíku

 

Velké věci mají malé začátky: Huslík představuje novou vizuální identitu

Huslík, útočiště pro zvířata v nouzi a centrum ekologické výchovy v srdci Polabí, se nyní představuje v novém světle. Jeho zbrusu nová vizuální identita, vytvořená grafickým duem Slow&Rat, je oslavou přírody a odrazem hlubokého propojení s okolní krajinou.

Žalud: Symbol potenciálu a ochrany

V centru nové identity stojí nenápadný, ale mocný symbol – žalud. Tento malý zázrak přírody, který v sobě nese potenciál mohutného dubu, se stal ústředním motivem celého vizuálního stylu. Symbolizuje nejen potenciál růstu, ale také ochranu a péči, kterou Huslík poskytuje zvířatům i přírodě. Zároveň odkazuje na lokální tradici – dub je typickým stromem pro oblast Poděbrad a žaludy z legendárního poděbradského dubu údajně sloužily jako ochranné amulety.

„Nová vizuální identita nám pomůže lépe komunikovat naše poslání a hodnoty,“ říká Kuba Vaněk, vedoucí Ekocentra Huslík. „Věříme, že díky ní oslovíme širší veřejnost a posílíme naši pozici v oblasti ochrany přírody a ekologické výchovy.

Žalud je také pojítko mezi třemi organizacemi, které Huslík tvoří – Záchrannou stanicí pro zvířata, Ekocentrem a Pozemkovým spolkem. Nová vizuální identita tak symbolizuje jejich sjednocení a společné úsilí o udržitelný rozvoj.

Příroda jako inspirace

Barevná paleta nové identity je inspirována přírodním prostředím Huslíku, odrážejíc tak rozmanitost a krásu polabské krajiny. Tlumené tóny zelené, hnědé a modré, doplněné teplými akcenty žluté, oranžové a červené, vytvářejí harmonický a uklidňující dojem. Digitální ilustrace, stylizované do podoby ručních kreseb, připomínají záznamy přírodovědců a dodávají identitě osobitý a zároveň odborný charakter.

Huslíček – maskot, který si získá vaše srdce

S vizuální identitou přichází i nový člen Huslíkovy rodiny – Huslíček, roztomilý kreslený žalud s velkýma očima, který má za úkol oslovit nejširší veřejnost, zejména rodiny s dětmi. Huslíček bude provázet návštěvníky areálu, vyprávět jim příběhy o přírodě a ukazovat, že ochrana životního prostředí může být zábavná a inspirativní.

Kreativní spolupráce a podpora Ministerstva kultury

Vytvoření nové vizuální identity bylo výsledkem intenzivní tříměsíční spolupráce mezi Huslíkem a grafickým duem Slow&Rat, podpořené programem Kreativní vouchery Ministerstva kultury ČR. Tento program umožnil Huslíku využít odborné znalosti a kreativitu designérů.

„Spolupráce s Huslíkem byla založena na otevřeném dialogu a vzájemné důvěře,“ říká Mat Slow ze studia Slow&Rat. „Společně jsme vytvořili strategii značky, která nám pomohla definovat, jak by měl Huslík komunikovat, jaké hodnoty reprezentuje a jakou roli hraje v životě místní komunity. Dbali jsme na každý detail, od výběru barev a typografie až po návrh maskota Huslíčka, abychom vytvořili ucelený a harmonický systém, který bude sloužit potřebám Huslíku.

Nová vizuální identita se postupně promítne do všech aktivit a prostor Huslíku. Návštěvníci se již brzy mohou těšit na nové informační cedulky u zvířecích výběhů, které jim přiblíží jednotlivé druhy zvířat a jejich příběhy. V blízké budoucnosti Huslík představí také nový navigační systém a především nový web, který sjednotí dosud roztříštěnou online komunikaci všech tří organizací. Na jeho podobě bude i nadále spolupracovat grafické duo Slow&Rat.

Pozvánka do světa Huslíku

Huslík je jedinečným místem, kde se setkávají tři pilíře ochrany přírody: v záchranné stanici nacházejí pomoc zranění a osiřelí živočichové, ekocentrum nabízí širokou škálu vzdělávacích programů pro děti i dospělé a pozemkový spolek se stará o udržitelné hospodaření v okolní krajině.

Huslík – brand manuál