Workshop – Včelaření bez hranic

Včelaření se v ČR i ve světě rozvíjí v mnoha podobách lišících se stylem chovu, úlovými systémy, místním klimatem i přístupem včelařů. Společným jmenovatelem chovu včely medonosné však stále zůstává zdraví a vitalita včel. Jak můžeme včely v naší krajině podpořit – jako včelaři, zemědělci nebo majitelé zahrad? Prozkoumáme život volně žijících

včelstev, od kterých načerpáme inspiraci pro naši chovatelskou praxi. Zapojíme mysl i tělo v praktických cvičeních, při prohlídkách včelstev i zahradních prvků. Dozvíte se jak včelařit s roztočem Varroa, tlumit varroózu organickými prostředky a ozdravovat včely zootechnickými postupy.

O lektorovi:

Jaroslav Bajko se věnuje vzdělávání v oblastech krajinné a systémové ekologie, organickému pěstování a permakulturnímu designu z čehož nejvíce disciplínám přirozeného včelaření, horkého kompostování, regenerace půdy a zvelebování krajiny výsadbami stromů a keřů pro opylovatele. V rámci rodinného hospodářství pečuje o 4 ha polností, zahrad a dvě včelnice. V letech 2014–2018 absolvoval celkem třináctiměsíční stáž v Austrálii pod vedením profesionálního včelaře a lektora Timothyho Malfroye, průkopníka přirozeného včelaření v Austrálii a chovatele v úlech Warré.

 

Cena: 2500,- Kč

Místo konání: Ekocentrum Huslík, Na Zálesí 1473, Poděbrady

Přihlašování zde: https://www.naucmese.cz/kurz/workshop-vcelareni-bez-hranic#termin-19-06-2021