Slavnosti podzimu

Tradiční akce tentokrát ve větším a s novým názvem ✌️Spojením celorepublikové akce Porta Aperta a našeho tradičního Jablkobraní vznikla akce Slavnosti podzimu. 
🍎Přijďte si namoštovat jablka a podívat se na možnosti zpracování ovoce.
🌳Přijďte se dozvědět něco o výsadbě ovocných stromů a péči o sad, nebo navštivte přednášku paní Hrabětové o vzniku ovocnářství na poděbradsku.
🐝Přijďte se podívat ke včelnici, koupit si med a nebo se více dozvědět o včelaření od @Včelí farma Poděbrady
👧 Přijďte i s dětmi protože po celou akci bude připravený i program pro děti.
 
Prostě přijďte!
V případě, že si chcete odnést mošt máme pro vás 2 varianty na výběr:
 
1) Nasbírejte si jablka v nějakém veřejně dostupném sadu či aleji. Na spoustě veřejných místech ovoce nikdo nesbírá – existují obecní sady či stromy podél polních cest. Nejspíš najdete nějaké místo kde jablka nasbírat i poblíž vašeho bydliště.
 
V některých zmapovaných oblastech vám pomůže i aplikace od skvělého iniciativy Na Ovoce. zde: https://na-ovoce.cz
 
Nasbíraná jablka přivezte a my vám je do vašich nádob namoštujeme.
 
Toto řešení doporučujeme, neboť jablka jsou přímo z regionu. Zpracováváme ovoce, které by jinak shnilo pod stromy. Jablka neputují daleké cesty na pulty obchodů, nebývají nijak chemicky ošetřená a jsou tím nejzdravějším řešením pro nás i naši krajinu. Pokud totiž máte nedostatek ovocných stromů ve vašem okolí, můžete zkusit podnítit výsadbu. Rádi vám poradíme.
 
2) Varianta je si mošt zakoupit. Ve spolupráci s panem Pokorným, který vlastní sady ve Dvorech jsme pro vás připravili mošt v biokvalitě. Máme jen omezené množství moštu.