První dvě setkání z cyklu Setkání s přírodou máme úspěšně za sebou…

První setkání z cyklu Setkání s přírodou se uskutečnilo 18.7.2017 v Ekocentru Huslík, kde jsme si společně vyrobili ekologický repelent a popovídali si v širším kruhu o významu bylinek v našem životě. Na přípravu repelentu jsme použili několik technik, mezi jinými trochu alchymistickou destilaci se získáním prvotní esence rostliny. Každý z účastníků si na závěr odnesl dva druhy vlastních repelentů.

Při druhém setkání jsme se společně sešli při výrobě netradičních marmelád – bezinkové a cibulové. Setkání to bylo opravdu inspirující, jelikož každý přispěl ke společné výměně zkušeností. Ochutnali jsme také domácí výrobky, cibulovou, třešňovou a špendlíkovou marmelédu, nechyběl ani archivní bezinkový likér.

Obě akce byly pořádány v rámci projektu Učme se přírodou! Setkání s přírodou (Polabskou krajinou a tradicemi našich předků) podpořeného z Programu na podporu EVVO 2017 z rozpočtu Středočeského kraje. Děkujeme!

V nejbližších dnech nás čeká Jablkobraní, již 26.9. a pečení chleba 17.10. Přihlásit se můžete na ekocentrum.huslik@seznam.cz nebo 734616098. Těšíme se na Vás.